Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Veri yapı 2010 KATALOG 

           ANASAYFA   |   ŞİRKET PROFİLİ   |   ÜRÜNLER   |   PANJUR KUTULARI   |   KALİTE POLİTİKAMIZ   |   İNSAN KAYNAKLARI   |   İLETİŞİM  

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 


DEĞERLİ MÜŞTERİMİZ


Sıvanabilir panjur kutularımızda kullanılan esas hammadde, genel olarak EPS adı ile bilinen, 'expanded polystyrene' isimli bir endüstriyel üründür. EPS, yapı sektöründe pek çok ürünün imalatında; hafifliği, yüksek ısı ve ses izalasyonu değerleri nedeni ile tercih edilmektedir.
Bu özellikler günümüzün inşaat teknikleri için oldukça fazla önem taşımaktadır.


EPS (Genleştirilmiş Polistren Sert Köpük), köpük halinde, termoplastik, kapalı gözenekli bir yapıya sahip ısı yalıtım malzemesidir. Polistren taneciklerinin pentan gazı ile şişirilmesi ve buhar ile kaynaşması sonucu elde edilir. Pentan, tanecikler içinde çok sayıda küçük gözeneklerin oluşmasını sağladıktan sonra kısa sürede hava ile yer değiştirir. Böylece bünyesinde bulunan çok sayıdaki (1 m3 EPS'de 3-6 milyar) küçük kapalı gözenekli hücreler içinde durgun hava hapsolur. Hareketsiz ve durgun hava bilinen en ekonomik, çevre dostu ve mükemmel bir ısı yalıtım malzemesidir.

EPS inert bir malzemedir. Yapısında bakteri, küf, mantar vb. zararlı organizmaların üremesine izin vermeyen ve bu özelliklerini asla kaybetmeyen bir malzemedir. Ayrıca EPS, %100 geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Geri dönüştürülmesi sadece bir ihtimal değil, ambalaj ve yapı sektöründe devamlı başvurulan bir uygulamadır.

Özetlemek gerekirse EPS mamulü ürünler;
- Hafiflikleri,
- Düşük ısı geçirgenlikleri,
- Yüksek ses izalasyonları,
- İnsektisik ve pestisit oluşumuna izin vermemeleri ve
- %100 geri dönüştürülebilir olmaları sayesinde yapı malzemeleri sektöründe giderek artan miktarda kullanılmaktadır.

Bu bilgiler ışığında şirketimizin misyonu, EPS'den mamul yapı elemanlarını ülkemizde daha çok bilinir ve kullanılır hale getirmektir. Bu amaçla, italyan "EDILCASS" Firmasının Türkiye temsilcisi olarak, bu firmanın yaklaşık 30 yıllık tecrübesi ve bilgileri ışığında oluşmuş panjur kutuları ve yardımcı malzemelerinden oluşan ürün gamını tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz.

Saygılarımla,


BURAK ORHANEDDİN
Genel Müdür


 
      ©2010 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.