Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Veri yapı 2010 KATALOG 

           ANASAYFA   |   ŞİRKET PROFİLİ   |   ÜRÜNLER   |   PANJUR KUTULARI   |   KALİTE POLİTİKAMIZ   |   İNSAN KAYNAKLARI   |   İLETİŞİM  

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
Günümüzde yapı sektöründe inşaat malzemelerinde en önemli beklentileri, yapılarda hafiflik ve bunun yanında ses ve ısı izalasyonu sağlanmasıdır. Geçmişten bu yana yaygın olarak kullanılan MDF'den mamul panjur kutuları, soğuk, rüzgar ve nem gerginlikleri nedeni ile her zaman yapı izalasyonunda "zayıf halka" olmuşlardır. EDILCASS ürünü panjur kutuları, ana maddelerinin EPS olması nedeniyle tüm bu handikapları ortadan kaldırmaktadır. Panjur kutularımızın detay ve kesitleri, geleneksel uygulamalarda en önemli sıkıntılara neden olan "müdahale kapağı" detay çözümleri ile de, genel panjur sisteminin hava ve ses geçirgenliğini minimize etmektedir.


Kaba inşaat sırasında monte edilen panjur kutularımız, içten ve dıştan sıvanabilmektedir. Bu sayede estetik ve yüksek izalasyonlu panjur detay çözümleri oluşturmaktadır.

Prefabrike EDILCASS panjur kutuları, Alman IFT
Rosenheim Enstitüsü'nün;
- 165/31895 sayılı, 30.08.2006 tarihli,
- 428/31895 sayılı, 05.09.2006 tarihli,
- 165/33023 sayılı, 27.02.2007 tarihli,

Hazırlamış olduğu raporların ışığında, gereken ısı ve akustik izolasyon değerlerini çok yüksek bir performansla sağladıklarını belgelemiştir.


Panjur kutularımızın imalatında;
- 30/32 kg / m3 yoğunlukta EPS,
- 25 cm aralıklarda etriye edilmiş, 4mm çağında, çinko kaplı çelik teller,
- İç ve dış taban kısımlarında alüminyum destek profilleri kullanılmaktadır.

Kullanılan çelik teller ve alüminyum taşıyıcı profillerin sayesinde, hafifliğinin yanında sağlam bir panjur kutusu elde edilmiş olur.

 
      ©2010 - TÜM HAKLARI SAKLIDIR.